בריכות שחייה ציבוריות

חברת י.א אהרוני מתמחה וצברה ניסיון רב שנים בתכנון ובניית בריכות שחייה ציבוריות, בריכות פעוטים, בריכות טיפוליות, מתקני מים ומערכות סינון.  הניסיון הרב והיכולת להתאים הביצוע לדרישות משרד הבריאות תוך חיסכון ויעילות מרבית הינו כוחנו וייחודנו מול המתחרים.

תכנון יצירתי וביצוע מערכות סינון – דיאטומי לחץ, דיאטומי וואקום, מסנני חול, תאי איזון והשילוב ביניהם תוך התייחסות מיוחדת להנדסת אנוש ולנוחיות ההפעלה לרבות מפריד אדמה, מערבל אדמה, חימום, חיטוי והצבת הציודים, זה מקצוע ותגובת הלקוחות זה כל הסיפור…

בשל היותה מדינה חמה ושטופת שמש, ניתן למצוא בישראל מספר רב למדי של בריכות שחייה ציבוריות. חלק מהבריכות הללו נמצאות בבעלות עירונית והן מאפשרות כניסה מוזלת גם על בסיס חד פעמי, לבני היישוב. בנוסף, ישנן בריכות ציבוריות בבעלות פרטית, שמציעות מגוון רחב של מתקנים וחוגים ואשר הכניסה אליהן נעשית על פי רוב במסגרת מנוי.

ממצאים ארכיאולוגים ברחבי העולם מראים שהיו קיימות בריכות שחייה ציבוריות בצורות שונות כבר לפני מאות רבות של שנים. עם זאת, הבריכות בצורתן המודרנית, הפועלות עם שירותי הצלה מסודרים, באופן מאורגן, מפוקח ועם רישיון הפעלה, הן רעיון יחסית חדש. ראוי לציין שבכל בריכה ציבורית חייב להימצא מציל אחד לפחות וכן דרושה נוכחותו של אדם שאחראי על ביצוע בדיקות לאיכות המים לעיתים מזומנות.

הקמת בריכות שחייה

הקמת בריכות שחייה ציבוריות היא מלאכה מורכבת ולמעשה, מדובר בפרויקט הנדסי יוצא מגדר הרגיל. בדרך כלל, חברה שמקימה בריכות כאלה הינה בעלת מומחיות מיוחדת והיא תוכל להקים מבני בריכה שונים, הן בגדלים וצורות סטנדרטיים והן בגדלים ובצורות לא סטנדרטיות (למשל בריכות מעוגלות).

חברות מקצועיות שמקימות בישראל בריכות ציבוריות מעסיקות עובדים מקצועיים, מתכננים ומהנדסים שאחראים על אפיון, תכנון והקמה. נעשית התאמה בין תנאי השטח לבין האפשרויות, וקיים שיתוף פעולה הדוק עם רשויות המעניקות רישוי ועם משרד הבריאות. חברות מקצועיות ובעלות ניסיון מסוגלות לספק לא רק את הבריכה עצמה אלא גם מערכות סינון איכותיות ומתקני שאיבה ליצירת תחלופת מים וכן מרכיבים כגון יצירת חיפויים, תעלות, צנרת ועוד. בריכות שחייה, יש לציין, יכולות להיות חפורות, אך יש אפשרות להקים גם בריכות מעל פני הקרקע וכן גם בתוך מבנה סגור ומקורה.

סוגי בריכות שחייה

תחת הביטוי בריכות שחייה ציבוריות ניתן למצוא למעשה כמה וכמה סוגים של בריכות. בין היתר ניתן למצוא:

  • בריכות המיועדות לפעילות פנאי ובריכות המיועדות לפעילות ספורטיבית. פעמים רבות מדובר בבריכות משולבות, המשמשות מעת לעת לפעילות ספורטיבית ולעיתים אחרות – לפעילות של פנאי ונופש.
  • בריכות של מים מתוקים ובריכות של מי ים – למרות שמרבית הבריכות בארץ מבוססות על מים מתוקים, יש גם בריכות ובהן מי ים.
  • בריכות טיפוליות – בריכות ציבוריות שמיועדות לקדם מטרות טיפוליות יכולות להיות מיועדות לפעוטות, לילדים וכן למבוגרים. בבריכות כאלה מבוצעות פעולות שונות של פיזיותרפיה במים (הידרותרפיה).
  • בריכה למבוגרים ובריכה לפעוטות – כמעט בכל מקום שבו ישנן בריכות שחייה ציבוריות ניתן למצוא הן בריכות למבוגרים והן בריכות לפעוטות. בבריכות לפעוטות המים צריכים להיות רדודים ומתאימים לשהייה בטוחה לבני הגיל הצעיר מאוד. יש לציין שגם בבריכות למבוגרים יהיה שמור אזור מסוים ובו המים יחסית רדודים (אם כי לא ברמה של בריכות לפעוטות).
  • בנוסף, ישנם סוגים נוספים של בריכות, למשל בריכות גלים, בריכות המשולבות עם מגלשות מים, מזרקות ועוד.

בריכות תקניות ובטוחות

לעומת בריכות שחייה פרטיות, בריכות שחייה ציבוריות נמצאות בפיקוח מתמיד על מנת שבטיחות הציבור תישמר באופן הטוב ביותר. הפעלה של בריכה מחייבת קבלת רישוי מתאים וכן ישנו צורך באישור מיוחד מטעם משרד הבריאות.

מבנה הבריכה חייב להיות כזה שימנע פגיעה באיכות הסביבה ובבריאות הציבור הן בזמן השהייה במים והן מחוץ להם. על בעלי הבריכה לוודא שציבור המשתמשים בבריכה לא יעלה על מספר מסוים בכל עת, מטעמי בטיחות והיגיינה. הבריכה חייבת להיות אטומה, בעלת רצפה שאיננה חלקה (למניעת החלקה) וחייב להיות מנגנון המזרים באופן קבוע את המים לצורך שמירה על ניקיון בשילוב מערכת סינון תקנית.

ברבות השנים צברנו ניסיון רב בחידוש ושיקום בריכות שחייה ומגלשות מים לרבות גימור ובטיחות. התקשרות עימנו משמעותה – ליווי, הדרכה ושירות אישי.

מסנן דיאטומי וואקום – מוצר מס' 1, מומלץ משרד הבריאות!
מסנן איכותי ביותר, חיסכון ענק במקום ובעלויות. מסנן דיאטומי וואקום משלב בעצם המבנה תא איזון ומערך סינון. שיטת הסינון במקור הינה אמריקאית ושודרגה על ידנו ע"פ הדרישות המחמירות של משרד הבריאות לאיכות המים ומותקנת בהצלחה בעשרות בריכות ציבוריות.

ניתן ליישם המערכת ולהתאימה כמעט לכל בריכה – זו ההתמחות הייחודית שלנו – ופניות לייעוץ של אדריכלים, מהנדסי מים ולקוחות מטופלות במקצועיות.

שרות – אנחנו ספקי חלפים מקוריים, דסקיות, טבעות מרווח, החלפת מניפולד, ציפוי בדי סינון, שיקום ושדרוג מערכות ישנות לרבות משאבות, צנרת, מגופים, מבנה אלומיניום וכד'.

חשיבה+ תכנון מוקדם= מוצר מושלם

ממליצים לרוב: אדריכלים, מתכננים, משרד הבריאות, לקוחות ורשויות ישמחו לחוות דעתם עלינו בכל עת ובכל נושא.