בריכות מתועשות

בריכות מתועשות

בריכות מתועשות

הקמה של בריכה יכולה להיעשות בשיטות שונות. חלק מהשיטות מובילות לתוצאה זולה מאוד אך לא ממש מספקת, אך יש כיום שיטה שמשלבת בין מחיר נוח, תוצאה מעולה וגימור מצוין. הטכניקה שאנו מדוברים עליה ידועה בשם "בריכות מתועשות". למרות שהשם עשוי לעורר רושם של בנייה תעשייתית, מוצר המיוצר באופן אחיד מבחינת גודל או עיצוב המציאות שונה לגמרי. בריכה מסוג זה יכולה להיבנות בדיוק על פי רצונו ושאיפותיו של כל לקוח. בשיטה זו ניתן להקים בריכות מרובעות וסטנדרטיות אך גם בריכות בתצורות שונות, לרבות קווים מעוגלים.

איכות בלתי מתפשרת

מאפיין חשוב מאוד של השיטה המתועשת נשען על איכות בלתי מתפשרת. בריכות מתועשות הן לא בריכות זולות שמניחים מעל האדמה או על הדשא וממלאים במים. הבריכות הללו הן בריכות חפורות, שמבוססות על תשתית מקצועית, גימור איכותי ואיטום מצוין. גם אם לא מדובר בבריכות שעשויות בטון, הרי שמדובר בסטנדרט גימור מצוין, שהולך ונעשה פופולרי ומבוקש כאשר רוצים לשלב בין איכות מעולה לבין השקעה כספית סבירה בהחלט.

מחיר נוח ומשתלם

מי שיש ברשותו אמצעים כספיים בלתי מוגבלים יכול בהחלט להתקין לצד הבית בריכת בטון הדומה במאפיינה לבריכות הציבוריות הגדולות ביותר. עם זאת, בהחלט לא חייבים להוציא כסף מיותר כאשר רוצים איכות מעולה. בריכות מתועשות קיימות בארצות הברית, למשל, מזה עשרות בשנים והן מוכחות כטובות מאוד ואף מצוינות.

כאשר עושים שימוש בחומרי גלם מצוינים וכאשר אנשי הביצוע הם מקצוענים, קשה להבחין בהבדל שבין בריכת בטון לבין בריכות מתועשות. על פי מומחים בתחום, העלות של בריכה מבטון בגודל הדומה לזה של בריכה מתועשת יכול להגיע לכפלים ואף יותר. כדאי להדגיש שהיחס בין העלות לבין התועלת בהקמת בריכות בסגנון מתועש הוא מהטובים ביותר.

איך מקימים בריכה

איך בונים בריכת שחייה?

איך בונים בריכת שחייה?

כדי להקים בריכות מתועשות יש צורך לבצע חפירה בגודל ובעומק הרצויים. החפירה צריכה להתבסס על תכנון מקדים וכן על סגנון ומראה רצויים. לאחר שמסיימים לבצע את החפירה יש למקם את דפנות הבריכה באופן מדויק. הדפנות הן למעשה פאנלים שמהווים תחליף חזק וראוי ליציקת בטון רגילה. חשוב לוודא עם המתקין שהדפנות יהיו אכן מתאימות לתקן, שהן יכולות לעמוד בעומס הנדרש ובפגעי מזג האוויר. את הדפנות מקבעים למקומן לפני שממשיכים עם יציקת הרצפה. לקראת סוף התהליך יש לצפות את דפנות הבריכה בציפוי מתאים, כדי להעניק את הגימור והמראה שאליהם שואפים. הציפוי מגיע בתצורות שונות והוא אמור להיות עמיד, אטום ואיכותי.

מערכות לניקוי ולטיהור

שלא כמו בריכות קטנטנות ולא מקצועיות, שניתן למלא ולרוקן ללא כל קושי, בריכות מתועשות מצריכות מערכת להנעת מים (סחרור), סינון, ניקוי וטיהור. לאחר הקמת הבריכה יש לדאוג לקיומן של משאבות ייעודיות. המשאבות הללו נועדו לשאוב את המים ולהחזיר אותן לבריכה כדי למנוע מצב של מים עומדים. בנוסף, מערכת הצינורות מעבירה את המים דרך פילטרים לסינון ולניקוי. גם מערכת להחדרת כלור יש להוסיף לבריכה, כדי למנוע את התפתחותם של מזיקים, חרקים ויתושים וכן למניעת התפתחות של בקטריות, אצות וריחות.

עבודה של מקצוענים

אם גם אתם מתעניינים באפשרות ההקמה של בריכות מתועשות, אם גם אתם מתלבטים באיזו צורה לבחור, אילו צינורות יתאימו, איזה מסנן יהיה הטוב ביותר ובאילו חיפויים ויציקות יש להשתמש, אתם לא לבד. כדי ליהנות מתוצאות טובות, חשוב לפנות למתקין בריכות מקצועי, שיכול להביא עדויות על פרויקטים קודמים לקוחות מרוצים. עבודה של מקצוענים תאפשר גם לכם ליהנות מבריכה מתועשת באיכות מצוינת.